Natáčení pořadu o Jiřím Winterovi
Příští rok tomu bude 100 let, kdy se narodil Jiří Winter.
Česká televize k tomuto výročí natáčí několikadílný dokument a v neděli se točilo ve Spáleném Poříčí. Zde je v krásném barokním špýcharu stálá výstava, která rozhodně stojí za vidění. A vlastně celé Spálené Poříčí. Naproti špýcharu si můžete ve sloupovém sálu hotelové restaurace dát něco dobrého, potěšit se čapí rodinkou na komínu pivovaru a prohlédnout si renesanční zámek. Zámek i statek jsou odedávna majetkem Svatovítské kapituly s přestávkou relativně krátkého období čtyřiceti let, kdy je okupovali a zcela zdevastovali vládnoucí soudruzi komunisté.
Příroda kolem Spáleného Poříčí je krásná a na naučných stezkách i jiných překvapivých místech se budete opět setkávat s dílky Jiřího Wintera. Však také zahájení výstavy v tomto milém městečku bylo tím posledním, jehož se Jiří Winter osobně zúčastnil.
Kraj jižního Plzeňska je plný přírodních krás milého, domácky českého půvabu, ale i historie, tajemství a překvapení. Například v Těnovicích, které jsou součástí Spáleného Poříčí naleznete meditační budhistické centrum a ne jen tak ledajaké: www.tenovice.bdc.czA pokud máte rádi dobrodružné příběhy s dobrým koncem, zkuste vypátrat, kde trávila oněch neblahých 40 let budování socialismu veliká kamenná ryba, která si už opět spokojeně hoví nazpět doma - v krásné zámecké fontáně zámku ve Spáleném Poříčí.
Škoda, že už nežije Miloslav Švandrlík - ten by o tom napsal povídku, nebo knihu. Ostatně i Zelená Hora, kde sídlili Černí baroni, je nedaleko...